Kaip išsirinkti sau tinkamą pabėgimo kambarį?

Pagaliau apsisprendėte nueiti išbandyti save pabėgimo kambaryje. Surinkote bendraminčių komandą ir pasirinkote tam tikrą dieną. Pradėjote ieškotis pasiūlymų ir susidūrėte su problema – galvosūkių kambarių ne vienas. Blaškotės po savo kompiuterio naršyklės internetinius puslapius neapsispręsdamas, kaip pasirinkti sau geriausiai tinkamą pramogą. Ką gi, tikrai yra sunku apsispręsti, ypač  dėl kažko visai naujo, nes norisi geriausio varianto… Tad “Insight Out” naujausias tinklaraščio įrašas jums į pagalbą. Aptarkime, kokie yra svarbūs pabėgimo žaidimo kriterijai ir į ką bendrai kreipti dėmesį?

 

Pagal reitingą ir atsiliepimus. Vienas lengviausių būdų pasirinkti geriausią pabėgimo kambarį yra reitingas. Užėję į Google Maps, išnaršę Facebook‘ą ar  panagrinėjęTripadvisor eiliškumą, turėtumėte nenusivilti. Žinoma, reitinguoja ir įvertina kartais draugai ar kviestiniai svečiai, tačiau jei paslapčių kambarys turi be galo daug balsavusių ir gerą balą skyrusių vartotojų, tai jau kokybės ženklas.

Be abejo, verta pasižiūrėti ir komentarus. Žmonės tikrai stengiasi rašyti be spoiler‘ių, o ir patys kambariai šalina atsiliepimus su pernelyg detalia informacija apie galvosūkius, žaidimo eigą. Trumpi komentarai jums gal nieko labai daug nepasakys, tik parodys buvusių lankytojų entuziazmą. Visgi lankytojai, parašę daugiau nei du sakinius, apibūdina emoconaliai, kodėl verta rinktis tai, kas ir kaip bendrai nutiko, kokie esmingiausi žaidimo bruožai… Jums nebūtina skaityti visus visus komentarus, kad susidarytumėte įspūdį – geriau varijuokite. Tai reiškia, skaitykite lietuvių ir užsieniečių nuomones, skirtingo amžiaus vartotojų įvertinimus. Jei jus kažkas sieja su žmogumi, palikusiu atsiliepimą, gal tai yra ženklas padėsiantis apsispręsti? :]

Pagal temą ir sudėtingumo lygį.  Tema yra bet kurio escape room‘o svarbiausias akcentas, po ja slepiasi turinys, atmosfera, dekoracijos. Labai atidžiai  apgalvokite, kas jums patinka – gal esate siaubo filmų megėjas, gal skaitote fantastikos kūrinius, gal įtraukia nuotykiniai kompiuteriniai žaidimai… Tai kas jaudina jus ir artima jūsų bičiuliams, lems ir komandos įsitraukimą į pabėgimo pramogą. Nuvykę išmėginti tai, kas jums ne pakeliui, jausitės tuščiai praleidę laiką. Taigi nepabijokite panaršyti galvosūkių kambarių nuotraukas, aprašymus. Net į pastarąjį elementą, pabėgimo kambariai įdeda daug darbo ir pastangų suintriguoti…

Peržiūrinėdami informaciją, užmeskite visados akį į sudėtingumo lygį. Visad sustokite ties sau tinkamu iššūkiu. Pirmąkart dalyvaujantiems nerekomenduojame persistengti su pasirinkimu, net jei esate protmūšių, galvosūkių, gudrybių mylėtojai. Reikia prie bet kokio dalyko pamažu priprasti… Tuo labiau visų brand‘ų kambariai kuo nors išsiskiria, tarpusavyje nepanašūs. Patogiausia dėl pramogos level‘io pasitarti su ten dirbančiu personalu. ;]

Pagal vietą ir žaidėjų skaičių. Iš tiesų, dauguma escape room‘ų yra miesto centre, tačiau paskutiniu metu vyrauja požiūris, jog jei miestas nedidelis, tai taxi nuveš jus greitai kur panorėsite. Jei trokštate po apsilankymo pabėgimo kambaryje iškart nieko nelaukiant toliau pramogauti – tuomet miesto centras „it is“, jei konkrečių planų neturite – galite nekreipti dėmesio į įsikūrimo vietą.

Bene populiariausia užklausa yra komandos žaidėjų skaičius. Vienas galvosūkių kambarys gali priimti labai skirtingą skaičių žmonių – nuo 1 iki 20… Vieno asmens žaidimai skirti savo jėgų išbandymui. Standartiškai optimaliausias žaidėjų skaičius komandoje 2-4, o dėl didesnių grupių reikėtų išsiaiškinti, ar užtektinai yra vietos, ar visiems dalyviams bus ką veikti, ar neįvyks chaosas. Kai kurie brand‘ai specializuojasi kaip tik ties “darbu” su didelėmis grupėmis, ir prisimenant ankstesnę pastraipą, tokie pabėgimai dažniausiai bazuojasi ne centriniuose miesto rajonuose.

 

Turbūt galėtume jums čia pasakoti ir pasakoti įvairiausius kriterijus, kuriais rekomenduojame vadovautis renkantis aptariamas pramogas. Tačiau lyg ir suminėjome, mūsų nuomone, pačius svarbiausius ir aktualiausius. Tikimės, kad šios įžvalgos pradrąsins dar nebandžiusius, vėl sudomins jau seniai buvusius bei paskatins pabėgimų ekspertus dar šią savaitę patirti nepamirštamą „room escape“ nuotykį.